youngtimerbike

Historia pisana jednym śladem. Od japońskiej rewolucji końca lat 60., aż po spektakularny wyścig zbrojeń w latach 90..

RSD KTM Caselli

2 min read
RSD KTM Caselli

„Schematy nie uczynią z ciebie geniusza” – taką zasadę zdaje się od lat wyznawać Roland Sands. Jego konstrukcje bardzo często wyłamują się z – wydawałoby się – nienaruszalnych ram. Współczesne motocykle terenowe to wyspecjalizowane, ultralekkie jednoślady służące tylko temu by upalać je w terenie. Sprzęty tego typu zupełnie się nie nadają do customowych przeróbek, ale Rolandowi chyba nikt o tym nie powiedział.

RSD KTM Caselli

Tym razem Amerykanin wziął na warsztat KTM-a EXC 450 z 2015 i sprawił by wizualnie nawiązywał do lat 70-tych, nie tracąc przy tym walorów praktycznych. Maszyna stylem miała również odwoływać się do filmu Dany Browna „On Any Sunday”.

RSD KTM Caselli

KTM-a zbudowano dla fundacji dbającej o bezpieczeństwo zawodników off-roadowych imienia Kurta Caseliiego, który zginął w 2013 roku w trakcie zawodów motocyklowych. Maszyna została zlicytowana 29 listopada 2015 roku, a cały uzyskany dochód przekazano na rzecz fundacji.

RSD KTM Caselli

RSD KTM Caselli

Co ciekawe mechanicy pracujący przy tym projekcie stwierdzili, że zmiana wyglądu nie była zbyt trudna. Zbiornik paliwa – wykonany z metalu – to autorski wyrób, błotniki ukształtowano na wzór Husqvarny z roku 1974, panele boczne udało się wpasować tak jakby miały tam się znajdować od zawsze.

RSD KTM Caselli

Detale jakie zastosowano w tej wydumce odpowiadają tym jakich używałł Kurt Caselli w swych wyścigówkach. Koła dostarczył RK Excel –  jest to model A60. Opony wzięto z magazynów Dunlopa – trzeba przyznać, że fajnie wpisują się w klimat motocykla – kierownica to wyrób Renthal.

KTM CASELLI

Malowanie idealnie podąża za klasycznym stylem. Dodatki, takie jak układ wydechowy i osłona pod silnikiem, dopasowano do całości wizerunku. KTM Caselli to maszyna, która podkreśla czasy, którymi nikt dotąd się nie interesował.  Będące od kilku lat na topie scramblery wywodziły się z maszyn drogowych. W latach 70-tych zaczęły się pojawiać motocykle, które od początku pomyślano jako maszyny terenowe. Roland właśnie postanowił uderzyć w te klimaty. Jeżeli dodamy do tego nowoczesną technikę, mocny silnik i świetne podwozie to otrzymamy najbardziej stylowy sprzęt do jazdy w terenie jaki tylko istnieje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *